ANNALES

MMDCCLIII

INDEX

MMDCCLV

DEUTSCH | ENGLISH | ESPAÑOL | FRANÇAIS | ITALIANO | LATINO | PORTUGUÊS


F. VEDIVS
ANNO CONSULATUS
Flavii Vedii Germanici (II) et
Marci Cassii Iuliani (II)
MMDCCLIV ab urbe condita (2001 n. Chr.)

M. CASSIVS

Marcus Arminius Maior, Scriba Curator Araneum

SENATVS

ConsularMarcus Cassius IulianusMembrum Archetypum, Kal Mar MMDCCLI(01. März 1998)
ConsularFlavius Vedius GermanicusMembrum Archetypum, Kal Mar MMDCCLI(01. März 1998)
ConsularDecius Iunius PalladiusMembrum Archetypum, Kal Mar MMDCCLI (01. März 1998)
ConsularLucius Equitius Cincinnatus Designavit IV Id Sep MMDCCLI (10. Sept 1998)
Senator Antonius Gryllus GraecusDesignavit Non Quin MMDCCLII (05. Juli 1999)
SenatorCaius Aelius Ericius Designavit Non Quin MMDCCLII (05. Juli 1999)
Abdicavit Id Mar MMDCCLIV (15. März 2001)
SenatorGaius Tullius Triumphius CiceroDesignavit Non Quin MMDCCLII (05. Juli 1999)
ConsularLucius Cornelius Sulla Felix Designavit Non Quin MMDCCLII (05. Juli 1999)
SenatorMarcus Mucius Scaevola MagisterDesignavit Non Quin MMDCCLII (05. Juli 1999)
Abdicavit Id Mar MMDCCLIV (15. März 2001)
SenatrixMinervina Iucundia FlaviaDesignavit Non Quin MMDCCLII (05. Juli 1999)
ConsularMarcus Minucius AudensDesignavit XII Kal Nov MMDCCLII (20. Okt. 1999)
SenatorGaius Marius MerullusDesignavit Kal Ian MMDCCLIII (01. Jan. 2000)
Senatrix Patricia CassiaDesignavit Kal Ian MMDCCLIII (01. Jan. 2000)
SenatorTitus Labienus FortunatusDesignavit Kal Ian MMDCCLIII (01. Jan. 2000)
ConsularQuintus Fabius MaximusDesignavit Kal Iun MMDCCLIII (01. Jun. 2000)
SenatorMarcus Iunius IulianusDesignavit Kal Iun MMDCCLIII (01. Juni 2000)
SenatorAlexander Iulius Caesar ProbusDesignavit III Idus Nov MMDCCLIII (11. Nov. 2000)
SenatorMarcus Marcius Rex Designavit III Idus Nov MMDCCLIII (11. Nov. 2000)
Abdicavit Id Mar MMDCCLIV (15. März 2001)
SenatorMarcus Octavius GermanicusDesignavit III Idus Nov MMDCCLIII (11. Nov. 2000)
SenatorNicolaus Moravius VadoDesignavit III Idus Nov MMDCCLIII (11. Nov. 2000)
Abdicavit Id Mar MMDCCLIV (15. März 2001)

Senator Lucius Sergius AustralicusDesignavit pridie Kal Ian MMDCCLIV (31. Dez 2000)
SenatorCaius Flavius DiocletianusDesignavit Kal Ian MMDCCLIV (01. Jan. 2001)

Magistratvs

Censor: Lucius Cornelius Sulla Felix, MMDCCLIII - MMDCCLIV (2000-2001)
Censor: Lucius Equitius Cincinnatus, MMDCCLIV - MMDCCLV (2001-2002)

Consul: Flavius Vedius Germanicus
Consul: Marcus Cassius Julianus

Praetor: Quintus Fabius Maximus
Praetor: Caius Flavius Diocletianus

Aedilis Curulis: Marius Cornelius Scipio
Aedilis Curulis: Titus Sertorius Albinus

Aedilis Plebeius: Marcus Arminius Maior
Aedilis Plebeius: Marcus Apollonius Formosanus, gewählt Kal Feb (01. Feb. 2001)
Abdicavit Id Dec (15. Dez. 2001)

Quaestrix: Patricia Cassia
Quaestor: Marcus Minucius Audens
Quaestrix: Lucilla Cornelia Cinna
Quaestrix: Secunda Cornelia Valeria
Quaestor: Lucius Tiberius Sardonicus (Name gewechselt zu Lucius Cornelius Sardonicus)
Quaestor: Caeso Fabius Quintilianus
Quaestor: Quintus Sertorius, gewählt Kal Feb (01. Feb. 2001)
zurückgetreten XVI Kal Mai (16. Apr. 2001)
Quaestor Suffectus: Oppius Flaccus Severus, gewählt X Kal Iun (23. Mai 2001)
Quaestor: Piperbarbus Ullerius Venator, gewählt Kal Feb (01. Feb. 2001)

Tribunus Plebis: Titus Labienus Fortunatus
Tribunus Plebis: Gnaeus Moravius Piscinus
Abdicavit Idus Mar (15. März 2001)
Tribunus Plebis Suffectus: Quintus Sertorius, gewählt II Idus Apr (12. Apr. 2001)

Curator Araneum: Marcus Octavius Germanicus
Curatrix Differum: Helena Galeria Aureliana, gewählt Kal Feb (01. Feb. 2001)
Curatrix Sermonem: Priscilla Vedia Serena

Rogator: Marcus Scribonius Curio Britannicus
Rogator: Marcus Mucius Scaevola Magister
Abdicavit Idus Mar (15. März 2001)
Rogatrix Suffecta: Domna Claudia Auspicata, gewählt VII Idus Apr (07. Apr. 2001)
Rogator: Cornelius Moravius Laurentibus, gewählt IV Kal Mar (26. Feb. 2001)
Abdicavit VI Kal Oct (26. Sept. 2001)
Rogator Suffectus: Gaius Puteus Germanicus, Name gewechselt zu Gaius Cornelius Puteanus,
Designavit at XVII Kal Dec (15. Nov. 2001)
Rogator: Aulus Tullius Marcellus Cato, gewählt IV Kal Mar (26. Feb. 2001)

Gubernatores

Propraetrix, America Austroccidentalis Provincia: Livia Cornelia Aurelia (später Livia Marcia Aurelia)
Designavit Kal Ian MMDCCLIV (01. Jan. 2001) - V Id Mar MMDCCLIV
(11. März 2001)
Propraetor Suffectus, Pontius Sejanus Marius
Designavit vom Senat III Non Apr MMDCCLIV (03. Apr. 2001)

Propraetrix, America Austrorientalis Provincia: Minervina Iucundia Flavia
Designavit V Non Sex MMDCCLI (03. Aug. 1998)
Abdicavit V Id Mar MMDCCLIV (11. März 2001)
Propraetor Suffectus, Lucius Sicinius Drusus
Designavit vom Senat XIV Kal Sex MMDCCLIV (19. Juli 2001)

Propraetor, America Boreoccidentalis Provincia: Gaius Iunius Germanus
Designavit V Id MMDCCLII (09. Nov. 1999) - V Id Mar MMDCCLIV
(11. März 2001)
Propraetor Suffectus, Lucius Mauricius Procopius
Designavit vom Senat V Id Mar MMDCCLIV (11. März 2001)

Propraetrix, America Medioccidentalis Superior Provincia: Secunda Cornelia Valeria
Designavit V Id Mar MMDCCLIV (11. März 2001)

Propraetor, Argentina Provincia: Lucius Pompeius Octavianus
Designavit VI Non Dec MMDCCLIII (02. Dez. 2000)

Propraetor, Australia Provincia: Paulus Olympius Gallus
Designavit Kal Ian MMDCCLIII (01. Jan. 2000)
Propraetor Suffectus, Marcus Arcadius Pius
Designavit vom Senat V Id Mar MMDCCLIV (11. März 2001)

Propraetor, Brasilia Provincia: Marcus Arminius Maior
Designavit Kal Ian MMDCCLIV (01. Jan. 2001)

Propraetor, Britannia Provincia: Nicolaus Moravius Vado
Designavit Kal Ian MMDCCLIII (01. Jan. 2000)
Abdicavit Id Mar MMDCCLIV (15. März 2001)
Propraetor Suffectus, Titus Sertorius Albinus
Designavit edicta consularis Non Apr MMDCCLIV (05. Apr. 2001)

Proconsul, California Provincia: Lucius Cornelius Sulla Felix
Designavit II Kal Qui MMDCCLIII (30. Juni 2000)
Proconsul Suffectus, Quintus Fabius Maximus
Designavit vom Senat V Id Mar MMDCCLIV (11. März 2001)

Propraetor, Canada Occidentalis Provincia: Quintus Sertorius
Designavit Kal Ian MMDCCLIV (01. Jan. 2001)

Propraetrix, Canada Orientalis Provincia: Pompeia Cornelia Strabo
Designavit VI Non Dec MMDCCLIII (02. Dez. 2000)

Propraetor, Gallia Provincia: Ianus Querius Armoricus Lutecio
Designavit III Idus Nov MMDCCLIII (11. Nov. 2000)

Propraetor, Germania Provincia: Marcus Marcius Rex
Designavit Kal Ian MMDCCLIII (01. Jan. 2000) - V Id Mar MMDCCLIV
(11. März 2001)
Praetor Suffectus, Caius Flavius Diocletianus
Designavit vom Senat V Id Mar MMDCCLIV (11. März 2001)

Propraetor, Hispania Provincia: Marcus Salix Vigilius
Designavit XIV Kal Sex MMDCCLIV (19. Juli 2001)

Propraetor, Italia Provincia: Primus Fabius Cunctator
Designavit XI Kal Ian MMDCCLI (22. Dez. 1998) - V Id Mar MMDCCLIV
(11. März 2001)

Propraetor, Lacus Magni Provincia: Marcus Octavius Germanicus
Designavit Kal Ian MMDCCLIV (01. Jan. 2001)

Propraetor, Lusitania Provincia: Antonius Gryllus Graecus
Designavit V Non Sex MMDCCLI (03. Aug. 1998)

Proconsul, Mediatlantica Provincia: Flavius Vedius Germanicus
Designavit edicta dictatorialis Non Qui MMDCCLII (15. Juli 1999)
Abdicavit IX Id Nov
MMDCCLIV (05. Nov. 2001)
Propraetor, Mexico Provincia: (Vacans)

Proconsul, Nova Britannia Provincia: Marcus Cassius Iulianus
Designavit XI Kal Ian MMDCCLI (22. Dez. 1998) - V Id Mar MMDCCLIV (11. März 2001)
Proconsul Suffectus, Marcus Minucius Audens
Designavit vom Senat V Id Mar MMDCCLIV (11. März 2001)

Propraetor, Pannonia: Alexander Iulius Caesar Probus Macedonicus
Designavit Kal Ian MMDCCLIII (01. Jan. 2000)

Propraetor, Sarmatia Provincia: Aulus Artorius Arius Sarmaticus
Designavit Kal Ian MMDCCLIII (01. Jan. 2000) - V Id Mar MMDCCLIV (11. März 2001)

Propraetor, Thule Provincia: Magnus Hadrianus Ingmarius Cogitatus Thuleus
Designavit XVI Id Apr MMDCCLI (17. März 1998) - V Id Mar MMDCCLIV (11. März 2001)
Propraetor Suffectus: Caeso Fabius Quintilianus
Designavit III Non Apr MMDCCLIV (03. Apr. 2001)

Propraetor, Venedia Provincia: (Vacans)

Abdicaviunt Idus Martius
Wahlen MMDCCLIV

Annales Novae Romae | Hauptseite | Hauptinhaltsverzeichnis

TiAnO